Best Friends Club

Best Friends Club

[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
Oldal 1 / 11
Fórum » Képszerkesztés - fotó, rajz, grafika » Képszerkesztés - fotó, rajz, grafika » Gimp (Gimp)
Gimp
IstvánDátum: Vasárnap, 2011-08-07, 21:46:07 | Üzenet # 1
Rendszergazda
Csoport: Adminisztrátor
Üzenetek: 987
Helyzet: Offline
The GIMP v2.6.11 (magyar) teljes verzió !

Letölthető az ingyenesen használható rajzprogram új magyar nyelvű változata. A program számtalan adatformátum kezelésére alkalmas, plug-in és modul felépítése révén nemcsak rajzolásra alkalmas, de számtalan grafikai effektust is tartalmaz. A Gimp egyéb lehetőségei: lapolvasó támogatás, rétegkezelés, különféle beépülő modulokkal való bővítése, filterezések stb. A program futtatására először a GTK+ futtatási környezet telepítése szükséges.

Forrás: Szoftverbazis.hu

EviaDátum: Csütörtök, 2011-08-11, 13:37:05 | Üzenet # 2
Bronze
Csoport: Barátok
Üzenetek: 35
A Gimp oldaláról szedtem le a programot. Xp-n és Windows 7-en is telepítettem, nem kellett hozzá GTK+ (de nem is tudom, hogy mi az)

A programról még annyit: Ha valaki gif animációt szeretne szerkeszteni, vágni, átalakítani stb., ez a program ezeket profi módon tudja. Van még egy olyan funkciója is, hogy optimalizálni lehet a kép méretét (bájtokban). Képes egy 4 megás animált gifből 800 kb-osat is csinálni! Az online képszerkesztő programokkal ellentétben nagyon helytakarékos! Ez fontos akkor, ha az internetre szánjuk a képet.

A súgót el kell olvasni hozzá és rá kell szánni jó néhány órát arra, hogy a programot kiismerjük. De megéri annak, aki profi képeket akar szerkeszteni. (Az Adobe családhoz azért nem mérhető, de az ingyenes programok között páratlan)

IstvánDátum: Csütörtök, 2011-08-11, 14:54:48 | Üzenet # 3
Rendszergazda
Csoport: Adminisztrátor
Üzenetek: 987
Szia Evia !
Nagyon köszönöm a hozzászólásod. Megnézem azt is amit te javasoltál, hogy honnan töltötted le.
Itt arra gondoltam, ezekben a témakörökben, hogy egyes mozzanatokat, aki már tudja hogy kell csinálni,
megossza velünk lépésről lépésre és ha tudja akkor képekkel illusztrálva, hogy mit kell csinálni.
Én például a mai napig nem tudom megcsinálni azt amit te múltkor nekem elküldtél kis képet.
Emlékszel még gondolom... balaton a kis vitorlással.
Ha esetleg tudsz valakit, aki szívesen foglalkozik kép szerkesztéssel,
és megosztaná velünk itt is, hogyan is kell csinálni, légy szíves jelezd nekem.
Meg próbálom vele felvenni a kapcsolatot.

kucikaDátum: Péntek, 2011-08-12, 14:43:20 | Üzenet # 4
Gold
Üzenetek: 572
Sikerült letölteni a programot, mostmár csak meg kellene tanulni dolgozni vele. Sajnos a kézikönyv nem magyar.

EviaDátum: Szombat, 2011-08-13, 10:08:52 | Üzenet # 5
Bronze
Üzenetek: 35
Részletes magyar nyelvű leírásokat találhattok a gimp magyar oldalán.

http://www.gimp.hu/kezikonyv/tippek-trukkok/gif-anim-ci-k-k-sz-t-se

ez a link az animációk készítését mutatja be. De körül kell nézni az oldalon, rengeteg magyarázat van, fórum is, ahol kérdezni lehet és olyanok válaszolnak, akik értenek is hozzá. Én nem nagyon. Csak az animált gifeket használom a gimppel.

A fenti képen egy animált kép rétegeit láthatjuk. A réteg megnevezése fontos. Nekünk kell saját kezűleg beírni. (dupla kattintással el tudjátok érni)
A replace azt jelenti, hogy az előző képkockát teljes egészében lecserélni
Ha replace helyett combine szót írunk be, akkor kombinálja, azaz nem tünteti el az alatta levő képkockát.
A 100 ms pedig a várakozási időt jelenti.

A gimpben rétegeknek nevezzük az egyes képkockákat, amikor animációt készítünk. Új képkockát én mindig a vágólapról szoktam behelyezni. A beillesztés menüben van olyan lehetőség, hogy "új rétegként" vagy valami hasonló. Azt válasszátok, ha új képkockaként akarjátok berakni.
A rétegeket, amik a háttér felett vannak, általában "combine"-ként kell berakni, különben eltünteti a hátteret. Ha egy új mozdulat nem fedi le az alatta levőt, akkor a lefedetlen képrészlethez hozzá kell adni a háttér egy darabját is, hogy ne legyenek egymás tetején a mozdulatok lefedetlenül.

A menüben van lehetőség arra, hogy az animációt lejátsszátok akár képkockánként is. Ha kipróbáljátok amit az előbb írtam, az animáció lejátszásánál meg fogjátok érteni, hogy pontosan mi a különbség a "combine" és a "replace" között.

kucikaDátum: Vasárnap, 2011-08-14, 18:44:59 | Üzenet # 6
Gold
Üzenetek: 572
Köszönöm kedves Evia a leírást! Megpróbálom, hátha sikerül... biggrin

Nagyon jó ez a program, már tudok festeni legalább, átméretezni is, de a rétegezés nem megy, még próbálkozom. biggrin

Az üzenetet módosította kucika - Csütörtök, 2011-08-25, 20:40:45

Fórum » Képszerkesztés - fotó, rajz, grafika » Képszerkesztés - fotó, rajz, grafika » Gimp (Gimp)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Copyright - Best Friends Club © by István 2010 - 2017